Значимые достижения

У 2019/2020 навучальным годзе ўстанова адукацыі паказала добрыя вынікі ўдзелу ў рэспубліканскіх алімпіядах – 7 дыпломаў (у параўнанні з мінулым навучальным годам, дзе было 5 дыпломаў).

Чынікайла Васілій дыплом ІІ ступені па вучэбным прадмеце “Англійская мова” (настаўнік Цяслюк Н.М.), Балтуха Валерыя дыплом ІІІ ступені па вучэбным прадмеце “Руская мова і літаратура” (настаўнік Мазоль Г.У.), Балтуха Валерыя дыплом ІІ ступені па вучэбным прадмеце “Беларуская мова і літаратура” (настаўнік Сімановіч В.В.), Лемеза Валерыя дыплом ІІІ ступені па вучэбным прадмеце “Беларуская мова і літаратура” (настаўнік Сімановіч В.В.), Гром Дзіяна дыплом І ступені па вучэбным прадмеце “Беларуская мова і літаратура” (настаўнік Ралава А.У.), Пасюк Валянціна дыплом ІІІ ступені па вучэбным прадмеце “Беларуская мова і літаратура” (настаўнік Ралава А.У.), Дабрынец Марыя дыплом І ступені па вучэбным прадмеце “Фізічная культура і здароўе” (Мазоль У.І.).

Вынікам работы над тэмамі па самаадукацыі сталі творчыя справаздачы, якія прадаставілі ўсе настаўнікі,  а таксама ўдзел у разнастайных конкурсах.

Раённы конкурс  “Хімія вакол нас”: намінацыя “Хімікі і лірікі” дыплом ІІ ступені (Тарчыла К.М.);

Раённы конкурс фотазамалёвак сярод навучэнцаў І ступені “Мая вуліца”: дыплом ІІІ ступені Пявец Ганна (Крупкевіч А.І.);

Раённы конкурс “След вайны ў гісторыі маёй сям’і, маёй краіны”: Рамашка Алег (настаўнік Быба Г.А.), Мазоль Уладзіслава (настаўнік Мазоль А.М.);

ХХІV Беларускі маладзёжны конкурс сачыненняў эпісталярнага жанра: дыплом ІІІ ступені Балтуха Валерыя (настаўнік Сімановіч В.В.).

ХХVII абласны конкурс навуковых біёлага-экалагічных работ Чынікайла Юлія (настаўнік Казак Н.І).

На базе ўстановы адукацыі праходзілі раённыя мерапрыемствы:

  • Раённае вучэбна-метадычнае аб’яднанне настаўнікаў працоўнага навучання (абслуговая праца). Педагогі Гром С.В., Крупкевіч Ж.М. прадаставілі адкрытыя вучэбныя заняткі.
  • Рэгіянальны фестываль педагагічнага майстэрства “Ад тэорыі да практыкі”.

Ва ўстанове штогод праходзяць прадметныя тыдні, якія дазваляюць дадаткова раскрыць свой патэнцыял, як настаўніку, так і вучням. У 2019/2020 навучальным годзе былі праведзены прадметныя тыдні: англійскай мовы, хіміі, фізікі. У рамках тыдняў праводзіліся адкрытыя ўрокі, пазакласныя мерапрыемствы, віктарыны, конкурсы, выставы.

 

НАШЫ ДАСЯГНЕННІ ў 2018/2019 навучальным годзе

   Назва мерапрыемства, конкурса

   Дасягнутыя вынікі

Сінхронны турнір па інтэлектуальных гульнях

1-е месца у раёне

І Міжнародная выстава  інфармацыённа-метадычных матэрыялаў “Піянерская капілка”

ДыпломІступені

Раённы этап конкурса “Супервожатый” сярод важатых піянерсіх дружын(Крупкевіч А.Р.)

Дыплом ІІ ступені

Фінальныя раённыя спаборніцтвы па футболе

2-е месца у раёне

Спаборніцтвы па пулявой стральбе

2-е месца у раёне

Конкурс на лепшую візітку бібіліятэкі устаноў адукацыі(Чырова К.М., Андрусевіч Н.М.)

Дыплом ІІ ступені

Конкурс “Волшебная нить”

Дыплом ІІ ступені

Конкурс “Радужный калейдоскоп”

3 дыплома за актыўны удзел

Конкурс «Сайт учреждения образования как воспитательное пространство»(Ралава А.У., Маціна Т.В.)

Дыплом ІІІ ступені

Спартакіяда школьнікаў па лёгкай атлетыцы

13-е каманднае месца

Раённы конкурс мультымедыйных  праектаў “Наш стиль здоровый образ жизни” настаўнік Скрабец І.А..

Дыплом ІІ ступені

 Раённы конкурс  на лепшую мультымедыйную прэзентацыю к вучэбнаму занятку па геаграфіі  настаўнік Скрабец І.А.

Дыплом II ступені

 Раённы этап рэспубліканскага адукацыйнага праекта “Зелёный ключ”  Петрусевіч М.Р. ў намінацыі “метадычная скарбонка”.

 Дыплом І ступені

 Раённая навукова-практычная канферэнцыя “Опыт, проблемы и перспективы реализации компетентностного подхода в образовании”(настаўнік біялогіі Пінчук В.І.). 

 Дыплом І ступені

У раённай канферэнцыі даследчых работ (далей - канферэнцыя) “Я – даследчык” па тэме “Мой пернатый друг ” вучаніца ІV «Б» класа Кудзеліч Карына. (Шуркала А.А.)

Дыплом І ступені.

У канферэнцыі “Адкрываючы свет – адкрываю сябе” прыняла. Лісавец Вольга, вучаніца ХІ“Б” класа з работай “Сучасныя прозвішчы аг. Альшаны”. Работа была выканана пад кіраўніцтвам настаўніцы беларускай мовы і літарауры Ралавай А.У. Даследчая работа Лісавец Вольгі.

Дыплом I ступені ў раённай канферэнцыі

 Дыплом ІІ ступені ў вобласці і  Дыплом ІІ ступені на рэспубліканскім узроўні даследчых работ.

Раённы  краязнаўчы конкурс “Неповторимый Столинский край, посвященный памяти М.В. Шелехова” работа “Педагагічная дынастыя майго класнага кіраўніка” Пасюка Анатоля і Быбы Наталлі VІІ “Б” клас (кіраўнік Мазоль Г.М.)  .

 

 Дыплом І ступені

Раённы конкурс тэатральнага фестываля вучняў І ступені адукацыі “Мы и сказки А.С. Пушкина” калектыў вучняў ІV кл. (кіраўнік Клочка Г.А.)

 

 Дыплом І ступені

 Фестываль тэатральных пастановак на замежнай мове пад кіраўніцтвам настаўнікаў англійскай мовы Клочка Г.А., Яцушкевіч Г.В.  з пастаноўкай “Теремок”.

Дыплом ІІ ступені

Па выніках ІІ этапа рэспубліканскай алімпіяды

па біялогіі ХІ клас

па біялогіі ІХ клас

па хіміі ХІ клас

па грамадазнаўстве ХІ клас

 

Дыплом І ступені

Дыплом ІІ ступені

Дыплом ІІ ступені

Дыплом ІІІ ступені

 

НАШЫ ДАСЯГНЕННІ ў 2017/2018 навучальным годзе

Назвамерапрыемства, конкурса

Дасягнутыявынікі

Сінхронны турнір па інтэлектуальных гульнях

1-е месца у раёне

І Міжнародная выстава  інфармацыённа-метадычных матэрыялаў “Піянерская капілка”

ДыпломІступені

Раённы этап конкурса “Супервожатый” сярод важатых піянерсіх дружын(Крупкевіч А.Р.)

Дыплом ІІ ступені

Фінальныя раённыя спаборніцтвы па футболе

2-е месца у раёне

Спаборніцтвы па пулявой стральбе

2-е месца у раёне

Конкурс на лепшую візітку бібіліятэкі устаноў адукацыі(Чырова К.М., Андрусевіч Н.М.)

Дыплом ІІ ступені

Конкурс “Волшебная нить”

Дыплом ІІ ступені

Конкурс “Радужный калейдоскоп”

3 дыплома за актыўны удзел

Конкурс «Сайт учреждения образования как воспитательное пространство»(Ралава А.У., Маціна Т.В.)

Дыплом ІІІ ступені

Спартакіяда школьнікаў па лёгкай атлетыцы

13-е каманднае месца

Раённы конкурс мультымедыйных  праектаў “Наш стиль здоровый образ жизни” настаўнік Скрабец І.А..

Дыплом ІІ ступені

 Раённы конкурс  на лепшую мультымедыйную прэзентацыю к вучэбнаму занятку па геаграфіі  настаўнік Скрабец І.А.

Дыплом II ступені

 Раённы этап рэспубліканскага адукацыйнага праекта “Зелёный ключ”  Петрусевіч М.Р. ў намінацыі “метадычная скарбонка”.

 Дыплом І ступені

 Раённая навукова-практычная канферэнцыя “Опыт, проблемы и перспективы реализации компетентностного подхода в образовании”(настаўнік біялогіі Пінчук В.І.). 

 Дыплом І ступені

У раённай канферэнцыі даследчых работ (далей - канферэнцыя) “Я – даследчык” па тэме “Мой пернатый друг ” вучаніца ІV «Б» класа Кудзеліч Карына. (Шуркала А.А.)

Дыплом І ступені.

У канферэнцыі “Адкрываючы свет – адкрываю сябе” прыняла. Лісавец Вольга, вучаніца ХІ“Б” класа з работай “Сучасныя прозвішчы аг. Альшаны”. Работа была выканана пад кіраўніцтвам настаўніцы беларускай мовы і літарауры Ралавай А.У. Даследчая работа Лісавец Вольгі.

Дыплом I ступені ў раённай канферэнцыі

 Дыплом ІІ ступені ў вобласці і  Дыплом ІІ ступені на рэспубліканскім узроўні даследчых работ.

Раённы  краязнаўчы конкурс “Неповторимый Столинский край, посвященный памяти М.В. Шелехова” работа “Педагагічная дынастыя майго класнага кіраўніка” Пасюка Анатоля і Быбы Наталлі VІІ “Б” клас (кіраўнік Мазоль Г.М.)  .

 

 Дыплом І ступені

Раённы конкурс тэатральнага фестываля вучняў І ступені адукацыі “Мы и сказки А.С. Пушкина” калектыў вучняў ІV кл. (кіраўнік Клочка Г.А.)

 

 Дыплом І ступені

 Фестываль тэатральных пастановак на замежнай мове пад кіраўніцтвам настаўнікаў англійскай мовы Клочка Г.А., Яцушкевіч Г.В.  з пастаноўкай “Теремок”.

Дыплом ІІ ступені

Па выніках ІІ этапа рэспубліканскай алімпіяды

па біялогіі ХІ клас

па біялогіі ІХ клас

па хіміі ХІ клас

па грамадазнаўству ХІ клас

 

Дыплом І ступені

Дыплом ІІ ступені

Дыплом ІІ ступені

Дыплом ІІІ ступені