План работы на полугодие

План работы Альшанскай сярэдняй школы №1 у шосты школьны дзень на 2-ае паўгоддзе 2020/2021 н.г.  

Дата

Назва мерапрыемства

Клас

Адказныя

16.01

Гадзіна прафарыентацыі “У свеце прафесій”

Інтэлектуальная гульня “Прафесія маёй мары”

Вусны часопіс “У свеце прафесій”

11-А

11-Б

11-В

Мазоль Г.М.

Ралава А.У.

Мазоль Г.У.

23.01

Вусны часопіс “Што такое прафесія? Якія бываюць прафесіі?”

Кансультацыя “Знаёмства з прафесіямі”

Інтэрактыўная гутарка “У коле сяброў”

Забаўляльна-пазнавальная гульня “Падарожжа ў краіну Піянерыю”

5-А

5-Б

5-В

5-Г

Крупкевіч Е.Я.

Пашкевіч М.А.

Казак Н.І.

Сімановіч В.В

30.01

Конкурс-гульня “Прырода – мой дом”

Гульня-віктарына “Экалагічнае асарці”

Брэйн-рынг “Азбука экалогіі”

Экалагічная гадзіна “Я хачу сябраваць з прыродай”

6-А

6-Б

6-В

6-Г

Крупкевіч Ж.М.

Комар Г.М.

Яцушкевіч Г.В.

Мазоль М.М.

06.02

Літаратурная кампазіцыя “У вайны не дзіцячы твар”

Віктарына “Што?Дзе? Калі?”

Інфармацыйная гадзіна “Хто яны – героі-антыыфашысты?”

7-А

7-Б

7-В

Чэчка Н.С.

Казак Н.П.

Крупкевіч Т.І.

13.02

Спартландыя “Піянерскія забавы” (8а і 8В класы)

Віктарына “Мы выбіраем ЗЛЖ

Спартландыя “Піянерскія забавы” (8а і 8В класы)

Спаборніцтва “Самы лоўкі”

Круглы стол “Здароўе і мода”

Віктарына “Здаровым будзеш, усё дабудзеш”

Спаборніцтвы па настольным тэнісе

Віктарына “Экалогія і здароўе”

8-А

8-Б

8-В

8-Г

9-А

9-Б

9-В

9-Г

Мазоль А.М.

Сыса В.П.

Багатка І.М.

Казак С.П.

Домніч В.М.

Пінчук У.У.

Чынікайла М.К.

Сыса І.М.

20.02

Гульнёвая праграма “А ну-ка, хлопцы!”

Адкрыты мікрафон “Карысныя прапановы па бяспецы”

КВЭСТ “Азбука руху”

10-А

10-Б

10-В

Сыса М.І.

Андрэйчук М.В.

Чынікайла Н.І.

27.02

Пазнавальная гадзіна “Валанцёрскі рух на Беларусі”

Справаздача валанцёрскага атрада

Гадзіна-прэзентацыя “Валанцёр. Хто ён такі?”

11-А

11-Б

11-В

Мазоль Г.М.

Ралава А.У.

Мазоль Г.У.

06.03

Круглы стол “Зря спорить не стану, но думаю я, что лучшая мама на свете – моя!”

Урок здароўя “Вітаміны на тарэлцы”

Гутарка “Парушэнне экалагічнай раўнавагі ў месцах пражывання”

Конкурсная праграма “Са святам, мілыя дзяўчаты!”

5-А

5-Б

5-В

5-Г

Крупкевіч Е.Я.

Пашкевіч М.А.

Казак Н.І.

Сімановіч В.В

13.03

Турнір эрудзітаў “Здоровому – жить здорово”

Круглы стол “Маё здароўе – у маіх руках”

Пазнавальная гадзіна “Здаровая ежа”

Спатрыўнае спаборніцтва “Мы за ЗЛЖ”

6-А

6-Б

6-В

6-Г

Крупкевіч Ж.М.

Комар Г.М.

Яцушкевіч Г.В.

Мазоль М.М.

20.03

Конкурс творчых работ “Сямейны радавод”

Гадзіна-роздум “Искусство жить в семье

Практыкум “Искусство жить в семье

Гадзіна-роздум “Усё пачынаецца з сям’і”

Дыскусія “Сяброўства паміж Х і Д”

Час спалучэння “Я + Ты = Сяброўства”

Дыспут “Багацце – шчаслівая сям’я” 

7-А

7-Б

7-В

8-А

8-Б

8-В

8-Г

Чэчка Н.С.

Казак Н.П.

Крупкевіч Т.І.

Мазоль А.М.

Сыса В.П.

Багатка І.М.

Казак С.П.

27.03

КВЭСТ “Скарбонка піянерскіх ведаў”

Час размовы “Пад алымі парусамі”

Красавіцкая гумарына-жарт “З намі смех”

Дыспут “Живи красиво – не пробуй пиво

9-А

9-Б

9-В

9-Г

Домніч В.М.

Пінчук У.У.

Чынікайла М.К.

Сыса І.М.

03.04

Гульнёвая праграма “А ну-ка, дзяўчаты!”

Гістарычны экскурс “Дзень яднання народаў Беларусі і Расіі”

Круглы стол “Беларусь і Расія – сяброўскія краіны”

10-А

10-Б

10-В

Сыса М.І.

Андрэйчук М.В.

Чынікайла Н.І.

10.04

Складанне калажа “Здаровы лад жыцця”

Факультатыў здароўя “Маё здароўе – у маіх руках”

Лекцыя “За лекамі – ў прыроду”

11-А

11-Б

11-В

Мазоль Г.М.

Ралава А.У.

Мазоль Г.У.

17.04

Экалагічны марафон “Прырода просіць дапамогі”

Дыскусія “Які я піянер?”

Інтэлектуальная гульня “Піянеры - героі”

Піянеры за ЗЛЖ “Вкусно. Красиво. Полезно.

5-А

5-Б

5-В

5-Г

Крупкевіч Е.Я.

Пашкевіч М.А.

Казак Н.І.

Сімановіч В.В

24.04

Завочнае падарожжа “Чарнобыльская трагедыя”

Пазнавальная гадзіна “Дзень Чарнобыльскай трагедыі”

Вусны часопіс “Боль і жах Чарнобыля”

Гістарычны экскурс “Чарнобыльская рана”

Прагляд відэафільма “Урокі Чарнобыля”

Літаратурна-музычная кампазіцыя “Чарнобыль – наш боль”

Дыспут “Наша боль -Чарнобыль”

6-А

6-Б

6-В

6-Г

7-А

7-Б

7-В

Крупкевіч Ж.М.

Комар Г.М.

Яцушкевіч Г.В.

Мазоль М.М.

Чэчка Н.С.

Казак Н.П.

Крупкевіч Т.І.

08.05

Літаратурны час “Этот день Победы порохом пропах

Час –успамін “Мой прадзед - герой”

Вусны часопіс “Дзяцінства, апаленае вайной”

Экскурсія да помнікаў героям ВАВ

8-А

8-Б

8-В

8-Г

Мазоль А.М.

Сыса В.П.

Багатка І.М.

Казак С.П.

15.05

Віктарына “Беларусь у маім сэрцы”

Урок мужнасці “Сустрэча з подвігам”

Вусны часопіс “Нашы сямейныя традыцыі”

Круглы стол “Знай і ведай свае правы”

9-А

9-Б

9-В

9-Г

Домніч В.М.

Пінчук У.У.

Чынікайла М.К.

Сыса І.М.

22.05

Эстафета “Сяброўства”

Успамін “Як гэта было. З гісторыі піянерыі.”

Адкрыты мікрафон “Эстафета перадачы “традыцый”

10-А

10-Б

10-В

Сыса М.І.

Андрэйчук М.В.

Чынікайла Н.І.

29.05

КВЭСТ “Правы дзіцяці”

Трэнінг “Мае правы і абавязкі”

Гадзіна прававых ведаў “Няма праў без абавязкаў, як няма абавязкаў без праў”

11-А

11-Б

11-В

Мазоль Г.М.

Ралава А.У.

Мазоль Г.У.

 

Дата

Назва мерапрыемства

Клас

Адказныя

16.01

Віктарына “Уся праўда аб выратавальніках МНС”

Ролевая гульня “Мая будучая прафесія”

Падарожжа ў краіну прафесій

Пазнавальная праграма “Прафесіі”

Віктарына “Свет прафесій”

1-А

1-Б

1-В

1-Г

1-Д

Тарасевіч Л.І.

Піваварэвіч В.В

Быба Г.А.

Лемяза Н.С.

Быба І.М.

23.01

Конкурсная праграма “Наша імя - акцябраты”

Сюжэтна-ролевая гульня “Мы - акцябраты”

Занятак “Добры сын, добрая дачка”

Падарожжа ў краіну Піянерыю

Спартландыя “Акцябраты – спартыўныя рабяты”

2-А

2-Б

2-В

2-Г

2-Д

Мазоль А.М.

Мальцэвіч В.А.

Дубейка Н.М.

Лемяза А.Г.

Арлянін Н.У.

30.01.

Гульня-віктарына “Храм прыроды”

Віктарына “Лес – наш сябар”

Свята “Зялёная аптэка”

Экалагічны КВЭСТ “Мир без отходов

Конкурс знаўцаў “Адчыняю свет”

3-А;

3-Б

3-В

3-Г

3-Д

Мазоль А.М.

Тарасевіч М.С.

Каляда Т.М.

Кажаноўская К.М.

Казак В.М.

06.02

Урок памяці “Юныя героі-антыфашысты”

Падарожжа “Маленькія героі ВАВ”

Конкурс малюнкаў “Мірнае неба”

Піянерскі дыялог “Дзеці вайны”

4-А

4-Б

4-В

4-Г

Лемяза В.І.

Кірыловіч В.Л.

Крупкевіч А.І.

Балтуха А.У.

20.02

Конкурс малюнкаў “Я ведаю ПДР”

КТС “Вывучаем правілы дарожнага руху”

КВЭСТ-гульня “Бяспечная дарога”

Гульня-віктарына “Знаўцы правіл бяспекі”

Гульнёвая праграма “Дарожныя знакі”

1-А

1-Б

1-В

1-Г

1-Д

Тарасевіч Л.І.

Піваварэвіч В.В

Быба Г.А.

Лемяза Н.С.

Быба І.М.

27.02

Гульня “Хто такія акцябраты?”

Практыкум “Марафон добрых спраў”

Трэнінг “Перапынак-перапынак”

КТС “Спяшайся рабіць дабро”

Гульня-віктарына “Спяшайся рабіць дабро”

2-А

2-Б

2-В

2-Г

2-Д

Мазоль А.М.

Мальцэвіч В.А.

Дубейка Н.М.

Лемяза А.Г.

Арлянін Н.У.

06.03

Творчая майстэрня “Свята ў мамы”

Віншавальная паштоўка “Любімая матуля”

Віншавальная паштоўка “Мама,матуля – чароўнае слова”

Конкурсная праграма “А ну-ка, дзяўчынукі!”

Віншавальная паштоўка “Свята ў матулі”

3-А;

3-Б

3-В

3-Г

3-Д

Мазоль А.М.

Тарасевіч М.С.

Каляда Т.М.

Кажаноўская К.М.

Казак В.М.

13.03

Віктарына “Здаровая ежа для ўсёй сям’і”

Экалагічная гульня “Ахова прыроды”

Спартыўная праграма “Сябруем і гуляем” (4В і 4Г класы)

4-А

4-Б

4-В

4-Г

Лемяза В.І.

Кірыловіч В.Л.

Крупкевіч А.І.

Балтуха А.У.

27.03

Акцыя “Твары дабро”

Акцыя “Твары дабро”

Фестываль актыву “Добрыя вучні”

Душэўная размова “Дарогай дабрыні”

Акцыя “У свеце дабра”

1-А

1-Б

1-В

1-Г

1-Д

Тарасевіч Л.І.

Піваварэвіч В.В

Быба Г.А.

Лемяза Н.С.

Быба І.М.

03.04

Занятак “Лепшыя сябры на свеце- краіны маёй добрыя суседзі”

Віктарына “Беларусь -Расія”

Гутарка “Народы моцныя дружбай”

Занятак “У яднанні – наша сіла”

Конкурс малюнкаў “Разам крочыць весела”

2-А

2-Б

2-В

2-Г

2-Д

Мазоль А.М.

Мальцэвіч В.А.

Дубейка Н.М.

Лемяза А.Г.

Арлянін Н.У.

10.04

Спартландыя “Смелыя, хуткія, лоўкія!”

Спартыўнае спаборніцтва “Хто хутчэй?”

Выхаваўчае мерапрыемства “Робім здаровы выбар”

Пазнавальная гульня “Што дапамагае нам расці і развівацца?”

Выхаваўчае мерапрыемства “Прэч, выкрадальнікі здароўя!”

3-А;

3-Б

3-В

3-Г

3-Д

Мазоль А.М.

Тарасевіч М.С.

Каляда Т.М.

Кажаноўская К.М.

Казак В.М.

17.04

КТС “У добрых дзяцей – добрыя справы”

Круглы стол “Рабі дабро”

Фотаальбом “Як я дапамагаю дома?”

КВЭСТ-гульня “Вясёлка жаданняў і магчымасцеей”

4-А

4-Б

4-В

4-Г

Лемяза В.І.

Кірыловіч В.Л.

Крупкевіч А.І.

Балтуха А.У.

08.05

Гадзіна памяці “Дзякуй салдатам Перамогі за тое,  што не ведаем вайны”

Гадзіна памяці “Навечна ў памяці народнай”

Конкурс малюнкаў “Міру – мір, вайны не трэба”

Урок памаці “Дзеці і вайна”

Урок памяці “Гады вайны”

1-А

1-Б

1-В

1-Г

1-Д

Тарасевіч Л.І.

Піваварэвіч В.В

Быба Г.А.

Лемяза Н.С.

Быба І.М.

15.05

Конкурс малюнкаў “Маё шчаслівае дзяцінства”

Паэтычная старонка “Мая малая радзіна”

Конкурс малюнкаў на асфальце “Міру - мір”

Вусны часопіс “Пакуль жыве мова, жыве народ”

Конкурс малюнкаў “Мой родны кут”

2-А

2-Б

2-В

2-Г

2-Д

Мазоль А.М.

Мальцэвіч В.А.

Дубейка Н.М.

Лемяза А.Г.

Арлянін Н.У.

22.05

Гульнёва-забаўляльная праграма “Лета – гэта маленькае жыццё”

КТС “Утульны клас”

Гульнёвая праграма “Вясёлыя старты”

Гульнёвая праграма “Вясёлыя старты”

Віктарыне “У краінне вялікіх майстроў”

3-А;

3-Б

3-В

3-Г

3-Д

Мазоль А.М.

Тарасевіч М.С.

Каляда Т.М.

Кажаноўская К.М.

Казак В.М.

29.05

Рухомыя гульні на свежым паветры

 

Гульні нашага двара

4-А

4-Б

4-В

4-Г

Лемяза В.І.

Кірыловіч В.Л.

Крупкевіч А.І.

Балтуха А.У.

09.01

Дзень здароўя

16.01

Дзень прафарыентацыі

23.01

Дзень піянерыі

30.01

Дзень экалагічнага выхавання

06.02

Дзень юнага героя антыфашыста

13.02

Дзень здароўя

20.02

Дзень бяспечных паводзін

27.02

Дзень піянерыі

06.03

Дзень вясны і жаночай прыгажосці

13.03

Дзень здароўя

20.03

Дзень сямейнага і гендэрнага выхавання

27.03

Дзень піянерыі

03.04

Дзень яднання народаў Беларусі і Расіі

10.04

Дзень здароўя

17.04

Дзень піянерыі

24.04

Дзень памяці  Чарнобыльскай трагедыі

08.05

Дзень Перамогі

15.05

Дзень грамадзянска-патрыятычнага выхавання

22.05

Дзень піянерыі

29.05

Дзень аховы дзяцінства