НАШЫ ДАСЯГНЕННІ ў 2022/2023 навучальным годзе
Удзел навучэнцаў у алімпіядах і навукова-практычных канферэнцыях
Прозвішча,імя і імя па бацьку навучэнцаў |
Алімпіяды і НПК |
Дыплом |
Настаўнік |
Час |
|
1 |
Скрабец Аляксандра |
Абласная алімпіяда фінальны этап па вучэбным прадмеце “Беларуская мова” |
Д2 |
Ралава А.У |
06.05.2023 |
2 |
Скрабец Аляксандра |
Адкрываючы свет- адкрываю сябе» Секцыя «Геаграфія» |
Д3 |
Скрабец І.А. |
12.11.2022 |
3 |
Германовіч Яраслаў Аляксеевіч і Яцушкевіч Марыя Мікалаеўна |
Адкрываючы свет- адкрываю сябе» Секцыя «Біялогія» |
|
Багатка І.М. |
12.11.2022 |
4 |
Скрабец Аляксандра Чэчка Алеся Лемяза Ала Андрусевіч Валерыя Сімановіч Васілій Лемяза Арсеній Грыб Міхаіл |
Абластны фестываль тэатральных калектываў на замежнай мове «ASSORTI» |
Д3 |
Яцушкевіч Г.В. Комар Г.М. |
17.04.2023 |
5 |
Казак Міхаіл Мазоль Уладзіслава Лемяза Аляксандр Яцушкевіч Марыя |
Раённы агляд -конкурс дзіцячых тэатральных пастановак |
Д1 |
Мазоль А.М. |
03.04.2023 |
6 |
Скрабец А.І |
Рэспубліканскі конкурс навукова-даследчых краязнаўчых работ вучняў |
Лаурэат конкурса |
Скрабец І.А. |
20.03.2023 |
7 |
Сімановіч Васілій і Лемяза Арсеній |
Абласны конкурс праэктоаў «Памяць пакаленняў» |
Д2 |
Мазоль М.М. |
26.01.2023 |
№ п.п |
Прозвішча,імя і імя па бацьку навучэнцаў |
Алімпіяды і НПК |
Дыплом |
Настаўнік |
Час |
1 |
Лемяза Валерыя |
Рэспубліканская алімпіяда . Раённы этап па вучэбным прадмеце “Беларуская мова” |
Д2 |
Сімановіч В.В. |
15.11.2021 |
2 |
Крупкевіч Валянціна |
Рэспубліканская алімпіяда . Раённы этап па вучэбным прадмеце “Беларуская мова” |
Д3 |
Ралава А.У |
15.11.2021 |
3 |
Масалыка Крысціна |
Абласная алімпіяда Раённы этап па вучэбным прадмеце “Беларуская мова” |
Д3 |
Сімановіч В.В. |
28.03.2022 |
4 |
Германовіч Яраслаў |
Раённая алімпіяда , 2 этап па вучэбным прадмеце “Англійская мова” |
Д2 |
Цяслюк Н.М. |
27.03.2022 |
5 |
Пявец Вольга |
Раённая алімпіяда , 2 этап па вучэбным прадмеце “Беларуская мова” |
Д3 |
Сімановіч В.В. |
25.03.2022 |
6 |
Скрабейка Мікалай |
Раённая алімпіяда , 2 этап па вучэбным прадмеце “Беларуская мова” |
Д3 |
Тарасевіч М.С. |
25.03.2022 |
7 |
Скрабец Аляксандра |
Раённая алімпіяда , 2 этап па вучэбны прадмеце “Беларуская мова” |
Д3 |
Ралава А.У. |
25.03.2022 |
1 |
Яцушкевіч Марыя Германовіч Яраслаў |
Открывая мир-открываю себя» Секция «Биология» |
Д2 |
Багатка І.М. |
12.11.2022 |
2 |
Скрабец Аляксандра |
Открывая мир-открываю себя» Секция «Биология» |
Д3 |
Скрабец І.А. |
12.11.2022 |
3 |
Крупкевіч Валянціна |
Рэспубліканская алімпіяда . Раённы этап па вучэбным прадмеце “Беларуская мова” |
Д3 |
Ралава А.У. |
04.11.2022 |
4 |
Масалыка Крысціна |
Рэспубліканская алімпіяда . Раённы этап па вучэбным прадмеце “Беларуская мова” |
Д3 |
Сімановіч В.В. |
04.11.2022 |
1 |
Сыса Ганна |
Раённая алімпіяда па вучэбным прадмеце “Руская мова” 2 этап. |
Д2 |
Кардаш Л.Ю. |
28.03.2023 |
2 |
Мазоль Валянціна |
Раённая алімпіяда па вучэбным прадмеце “Беларуская мова” 2 этап |
Д2 |
Ралава А.У. |
28.03.2023 |
3 |
Скрабец Мікалай |
Раённая алімпіяда па вучэбным прадмеце “Англійская мова” 2 этап |
Д3 |
Сыса М.І. |
28.03.2023 |
4 |
Германовіч Яраслаў |
Раённая алімпіяда па вучэбным прадмеце “Англійская мова” 2 этап |
Д3 |
Цяслюк Н.М. |
28.03.2023 |
5 |
Чэчка Алеся |
Раённая алімпіяда па вучэбным прадмеце “Англійская мова” 2 этап |
Д2 |
Яцушкевіч Г.В. |
28.03.2023 |
6 |
Сыса Вольга |
Раённая алімпіяда па вучэбным прадмеце “Гісторыя” 2 этап |
Д2 |
Мазоль М.М. |
28.03.2023 |
7 |
Пявец Вольга |
Раённая алімпіяда па вучэбным прадмеце “Беларуская мова” 2 этап |
Д2 |
28.03.2023 |
|
8 |
Пявец Вольга |
Раённая алімпіяда па вучэбным прадмеце “Руская мова” 2 этап |
Д3 |
Рудзяк Д.Л. |
28.03.2023 |
9 |
Казак Ганна |
Раённая алімпіяда па вучэбным прадмеце “Беларуская мова” 2 этап |
Д3 |
Мазоль Г.М. |
28.03.2023 |
1 |
Скрабец Аляксандра |
Абласная алімпіяда районны этап па вучэбным прадмеце “Беларуская мова” |
Д2 |
Ралава А.У. |
22.04.2023 |
Удзел навучэнцаў у конкурсах
№ п.п |
Прозвішча і імя па бацьку навучэнцаў |
Назва конкурса і намінацыя |
Дыпломы |
Час |
1 |
Мазоль Уладзіслава 10”А” клас |
Літаратурны фестываль “Георгій Марчук- уражэнец Століншчыны”. Намінацыя “Верш” |
Д1 |
24.11.2021 |
2 |
Дарковіч Алеся 7”В” клас |
Рэспубліканская выстава конкурс “Пад небам сінім”(раённы этап) Намінацыя “Ілюстрацыя” |
Д1 |
31.08.2022 |
3 |
Пявец Вольга |
Рэспубліканскі конкурс экалагічных праектаў “Зялёная школа” Намінацыя “Зялёныя слядочкі” |
Д3(раённы этап) Д1(абласны) |
12.09.2022 |
4 |
Рудзяк Людміла |
Універсітэцкі фотаконкурс “Першацвет” Намінацыя “Спадчынай зямлі сваёй я ганаруся” |
Д1 |
24.11.2022 |
5 |
Мазоль Уладзіслава |
Універсітэцкі фотаконкурс “Першацвет” Намінацыя “Спадчынай зямлі сваёй я ганаруся” |
Д3 |
24.11.2022 |
6 |
Мазоль Уладзіслава |
XIX абласны конкурс фотаздымкаў“Мгновения туристического сезона” в номинации “Природа” |
Д2 |
25.01.2023 |
Достижения за 2020/2021 учебный год
У 2019/2020 навучальным годзе ўстанова адукацыі паказала добрыя вынікі ўдзелу ў рэспубліканскіх алімпіядах – 7 дыпломаў (у параўнанні з мінулым навучальным годам, дзе было 5 дыпломаў).
Чынікайла Васілій дыплом ІІ ступені па вучэбным прадмеце “Англійская мова” (настаўнік Цяслюк Н.М.), Балтуха Валерыя дыплом ІІІ ступені па вучэбным прадмеце “Руская мова і літаратура” (настаўнік Мазоль Г.У.), Балтуха Валерыя дыплом ІІ ступені па вучэбным прадмеце “Беларуская мова і літаратура” (настаўнік Сімановіч В.В.), Лемеза Валерыя дыплом ІІІ ступені па вучэбным прадмеце “Беларуская мова і літаратура” (настаўнік Сімановіч В.В.), Гром Дзіяна дыплом І ступені па вучэбным прадмеце “Беларуская мова і літаратура” (настаўнік Ралава А.У.), Пасюк Валянціна дыплом ІІІ ступені па вучэбным прадмеце “Беларуская мова і літаратура” (настаўнік Ралава А.У.), Дабрынец Марыя дыплом І ступені па вучэбным прадмеце “Фізічная культура і здароўе” (Мазоль У.І.).
Вынікам работы над тэмамі па самаадукацыі сталі творчыя справаздачы, якія прадаставілі ўсе настаўнікі, а таксама ўдзел у разнастайных конкурсах.
Раённы конкурс “Хімія вакол нас”: намінацыя “Хімікі і лірікі” дыплом ІІ ступені (Тарчыла К.М.);
Раённы конкурс фотазамалёвак сярод навучэнцаў І ступені “Мая вуліца”: дыплом ІІІ ступені Пявец Ганна (Крупкевіч А.І.);
Раённы конкурс “След вайны ў гісторыі маёй сям’і, маёй краіны”: Рамашка Алег (настаўнік Быба Г.А.), Мазоль Уладзіслава (настаўнік Мазоль А.М.);
ХХІV Беларускі маладзёжны конкурс сачыненняў эпісталярнага жанра: дыплом ІІІ ступені Балтуха Валерыя (настаўнік Сімановіч В.В.).
ХХVII абласны конкурс навуковых біёлага-экалагічных работ Чынікайла Юлія (настаўнік Казак Н.І).
На базе ўстановы адукацыі праходзілі раённыя мерапрыемствы:
- Раённае вучэбна-метадычнае аб’яднанне настаўнікаў працоўнага навучання (абслуговая праца). Педагогі Гром С.В., Крупкевіч Ж.М. прадаставілі адкрытыя вучэбныя заняткі.
- Рэгіянальны фестываль педагагічнага майстэрства “Ад тэорыі да практыкі”.
Ва ўстанове штогод праходзяць прадметныя тыдні, якія дазваляюць дадаткова раскрыць свой патэнцыял, як настаўніку, так і вучням. У 2019/2020 навучальным годзе былі праведзены прадметныя тыдні: англійскай мовы, хіміі, фізікі. У рамках тыдняў праводзіліся адкрытыя ўрокі, пазакласныя мерапрыемствы, віктарыны, конкурсы, выставы.
Диплом ІІІ степени – Лемеза Анна, учащаяся 9 класса, победитель районного этапа республиканского конкурса экологических проектов «Зелёная школа» в номинации «Зелёные следочки»
Диплом ІІ степени – Лемеза Степан – районные соревнования среди детей и подростков 2009-2010 г.р. «Снежный снайпер»
Диплом ІІІ степени – Кильбин Василий – районные соревнования среди детей и подростков 2009-2010 г.р. «Снежный снайпер»
Диплом ІІІ степени – Рудяк Людмила, учащаяся 5 Б класса, победитель районного этапа республиканского конкурса «Созидая, не разрушай!» в номинации «Исчезающий мир»
Диплом ІІІ степени – Рудяк Александр, учащийся 2 Б класса, победитель районного этапа республиканского конкурса «Созидая, не разрушай!» в номинации «Красота вокруг нас»
Диплом ІІ степени – команда «Как-нибудь», победители районного этапа областного синхронного турнира по игре «Что? Где? Когда?» среди детских команд.
Диплом ІІІ степени – Певец Оксана, учащаяся 11А класса, победитель районного этапа выставки детского творчества «Берасцейшчына: традыцыі і святы» в рамках областного проекта «Таленты зямлі Берасцейскай»
Диплом І степени – Лемеза Мария, учащаяся 5Б класса, победитель районного конкурса «Новогодний дизайн МЧС» в номинации «Новогодний декор окон»
Диплом ІІІ степени – Бобко Сара, учащаяся 5В класса, победитель районного конкурса «Новогодний дизайн МЧС» в номинации «Новогодний декор окон»
Диплом ІІІ степени – Сыса Анна, учащаяся 2Д класса, победитель районного этапа республиканского конкурса детского творчества «Радужный калейдоскоп» в номинации «Новогодний сувенир-подарок».
Диплом І степени – Ярмолич Анатолий, учащийся 10А класса, победитель осеннего легкоатлетического кросса на дистанции 2 км среди учащихся старшей возрастной группы.
Диплом ІІІ степени – команда ГУО «Ольшанская средняя школа №1», победитель в осеннем легкоатлетическом кроссе среди средних школ
Диплом І степени – футбольная команда «Вітаўт», победители областных соревнований среди детей и подростков по футболу «Кожаный мяч» на призы Президентского спортивного клуба в программе спартакиады среди детей и юношества, занимающихся в группах и секциях физкультурно-оздоровительной и спортивной направленности по месту жительства на 2020 год.
Диплом І степени – тренер Шамрило Владимир Михайлович, в областных соревнований среди детей и подростков по футболу «Кожаный мяч» на призы Президентского спортивного клуба в программе спартакиады среди детей и юношества, занимающихся в группах и секциях физкультурно-оздоровительной и спортивной направленности по месту жительства на 2020 год.
Диплом ІІІ степени – футбольная команда «Вітаўт», победители областных соревнований среди детей и подростков по футболу «Кожаный мяч» на призы Президентского спортивного клуба в программе спартакиады среди детей и юношества, занимающихся в группах и секциях физкультурно-оздоровительной и спортивной направленности по месту жительства на 2020 год.
Диплом ІІІ степени - тренер Ралов Владимир Вадимович, в областных соревнований среди детей и подростков по футболу «Кожаный мяч» на призы Президентского спортивного клуба в программе спартакиады среди детей и юношества, занимающихся в группах и секциях физкультурно-оздоровительной и спортивной направленности по месту жительства на 2020 год.
Диплом І степени – Крупкевич Александра Григорьевна, педагог-организатор, победитель районного этапа республиканского конкурса информационно-методических материалов «Традиции и инновации в деятельности ОО «БРСМ»
Достижения за 2019/2020 учебный год
ІІ место в районной спартакиаде школьников Столинского района;
ІІ место районном осеннем легкоатлетическом кроссе;
Диплом І степени – Гром Алина и Крупкевич Мария, учащиеся 8 «Б» класса –победители областной выставки-конкурса детского творчества «Профессия – родину защищать»;
Диплом І степени – Добринец Мария Владимировна, учащаяся 11 «Б» класса- победитель второго этапа республиканской олимпиады по учебному предмету «Физическая культура и здоровье»;
Диплом ІІ степени – команда «Парниковый эффект» - победители районного этапа областного синхронного турнира игры «Что? Где? Когда?» среди учащихся 8-11 классов;
Диплом ІІ степени- хор Ольшанской средней школы №1 – победители районного этапа республиканского смотра-конкурса хоровых коллективов «Спяваем разам»;
Диплом ІІІ степени - команда “Олимп” – победители районного этапа областного синхронного турнира игры игры «Что? Где? Когда?» среди учащихся 5-7 классов;
Диплом ІІІ степени – Андрусевич Константин, учащийся 9 “А” класса –победитель районного этапа 49-й областной выстаки детского творчества “Радужный калейдоскоп” в номинации “Новогодняя ёлочка”;
Диплом ІІІ степени –Крупкевич Александра Григорьевна, педагог-организатор – победитель районного этапа областного смотра-конкурса “Прекрасней станет Брестчина моя” в номинации “Пам'ять героям”;
Диплом – Ромашко Олег, учащийся 4 “В” класса – участник районного творческого конкурса видеороликов “След войны в судьбе моей семьи и моей страны”;
Диплом – Быба Анна Анатольевна, учитель младших классов – участник районного творческого конкурса видеороликов “След войны в судьбе моей семьи и моей страны”;
Сертификат –Матусевич Тамара Михайловна, учащаяся 8 “В” класса- участница областного конкурса на лучший плакат для стенда в рамках проекта “Здоровый город глазами молодёжи”;
Сертификат – Лемеза Валерия Михайловна, учащаяся 9 “Б” класса, участница открытого конкурса эссе для учащихся 8-11 классов “Мне снилась война”, посвящённого 75-летию Победы в Великой Отечественной войне;
Похвальный лист – Добринец Мария Владимировна, учащаяся 11 «Б» класса, занявшая 1-е место в номинации «Рисунок», возрастная группа 15-17 лет, районного этапа смотра-конкурса детского творчества «Спасатели глазами детей».
Грамота – команда ГУО «Ольшанская средняя школа №1», занявшая ІІ место по мини-футболу среди юношей, в рамках профилактической акции «Полезные каникулы».
Грамота – команда юношей ГУО «Ольшанская средняя школа №1», занявшая ІІІ место в районном турнире по волейболу памяти воина-интернационалиста М.Лемезы.
Грамота – команда ГУО «Ольшанская средняя школа №1», занявшая І место в конкурсе «Техника пешеходного туризма»
НАШЫ ДАСЯГНЕННІ ў 2018/2019 навучальным годзе
Назва мерапрыемства, конкурса |
Дасягнутыя вынікі |
Сінхронны турнір па інтэлектуальных гульнях |
1-е месца у раёне |
І Міжнародная выстава інфармацыённа-метадычных матэрыялаў “Піянерская капілка” |
ДыпломІступені |
Раённы этап конкурса “Супервожатый” сярод важатых піянерсіх дружын(Крупкевіч А.Р.) |
Дыплом ІІ ступені |
Фінальныя раённыя спаборніцтвы па футболе |
2-е месца у раёне |
Спаборніцтвы па пулявой стральбе |
2-е месца у раёне |
Конкурс на лепшую візітку бібіліятэкі устаноў адукацыі(Чырова К.М., Андрусевіч Н.М.) |
Дыплом ІІ ступені |
Конкурс “Волшебная нить” |
Дыплом ІІ ступені |
Конкурс “Радужный калейдоскоп” |
3 дыплома за актыўны удзел |
Конкурс «Сайт учреждения образования как воспитательное пространство»(Ралава А.У., Маціна Т.В.) |
Дыплом ІІІ ступені |
Спартакіяда школьнікаў па лёгкай атлетыцы |
13-е каманднае месца |
Раённы конкурс мультымедыйных праектаў “Наш стиль здоровый образ жизни” настаўнік Скрабец І.А.. |
Дыплом ІІ ступені |
Раённы конкурс на лепшую мультымедыйную прэзентацыю к вучэбнаму занятку па геаграфіі настаўнік Скрабец І.А. |
Дыплом II ступені |
Раённы этап рэспубліканскага адукацыйнага праекта “Зелёный ключ” Петрусевіч М.Р. ў намінацыі “метадычная скарбонка”. |
Дыплом І ступені |
Раённая навукова-практычная канферэнцыя “Опыт, проблемы и перспективы реализации компетентностного подхода в образовании”(настаўнік біялогіі Пінчук В.І.). |
Дыплом І ступені |
У раённай канферэнцыі даследчых работ (далей - канферэнцыя) “Я – даследчык” па тэме “Мой пернатый друг ” вучаніца ІV «Б» класа Кудзеліч Карына. (Шуркала А.А.) |
Дыплом І ступені. |
У канферэнцыі “Адкрываючы свет – адкрываю сябе” прыняла. Лісавец Вольга, вучаніца ХІ“Б” класа з работай “Сучасныя прозвішчы аг. Альшаны”. Работа была выканана пад кіраўніцтвам настаўніцы беларускай мовы і літарауры Ралавай А.У. Даследчая работа Лісавец Вольгі. |
Дыплом I ступені ў раённай канферэнцыі Дыплом ІІ ступені ў вобласці і Дыплом ІІ ступені на рэспубліканскім узроўні даследчых работ. |
Раённы краязнаўчы конкурс “Неповторимый Столинский край, посвященный памяти М.В. Шелехова” работа “Педагагічная дынастыя майго класнага кіраўніка” Пасюка Анатоля і Быбы Наталлі VІІ “Б” клас (кіраўнік Мазоль Г.М.) . |
Дыплом І ступені |
Раённы конкурс тэатральнага фестываля вучняў І ступені адукацыі “Мы и сказки А.С. Пушкина” калектыў вучняў ІV кл. (кіраўнік Клочка Г.А.) |
Дыплом І ступені |
Фестываль тэатральных пастановак на замежнай мове пад кіраўніцтвам настаўнікаў англійскай мовы Клочка Г.А., Яцушкевіч Г.В. з пастаноўкай “Теремок”. |
Дыплом ІІ ступені |
Па выніках ІІ этапа рэспубліканскай алімпіяды па біялогіі ХІ клас па біялогіі ІХ клас па хіміі ХІ клас па грамадазнаўстве ХІ клас |
Дыплом І ступені Дыплом ІІ ступені Дыплом ІІ ступені Дыплом ІІІ ступені |
НАШЫ ДАСЯГНЕННІ ў 2017/2018 навучальным годзе
Назвамерапрыемства, конкурса |
Дасягнутыявынікі |
Сінхронны турнір па інтэлектуальных гульнях |
1-е месца у раёне |
І Міжнародная выстава інфармацыённа-метадычных матэрыялаў “Піянерская капілка” |
ДыпломІступені |
Раённы этап конкурса “Супервожатый” сярод важатых піянерсіх дружын(Крупкевіч А.Р.) |
Дыплом ІІ ступені |
Фінальныя раённыя спаборніцтвы па футболе |
2-е месца у раёне |
Спаборніцтвы па пулявой стральбе |
2-е месца у раёне |
Конкурс на лепшую візітку бібіліятэкі устаноў адукацыі(Чырова К.М., Андрусевіч Н.М.) |
Дыплом ІІ ступені |
Конкурс “Волшебная нить” |
Дыплом ІІ ступені |
Конкурс “Радужный калейдоскоп” |
3 дыплома за актыўны удзел |
Конкурс «Сайт учреждения образования как воспитательное пространство»(Ралава А.У., Маціна Т.В.) |
Дыплом ІІІ ступені |
Спартакіяда школьнікаў па лёгкай атлетыцы |
13-е каманднае месца |
Раённы конкурс мультымедыйных праектаў “Наш стиль здоровый образ жизни” настаўнік Скрабец І.А.. |
Дыплом ІІ ступені |
Раённы конкурс на лепшую мультымедыйную прэзентацыю к вучэбнаму занятку па геаграфіі настаўнік Скрабец І.А. |
Дыплом II ступені |
Раённы этап рэспубліканскага адукацыйнага праекта “Зелёный ключ” Петрусевіч М.Р. ў намінацыі “метадычная скарбонка”. |
Дыплом І ступені |
Раённая навукова-практычная канферэнцыя “Опыт, проблемы и перспективы реализации компетентностного подхода в образовании”(настаўнік біялогіі Пінчук В.І.). |
Дыплом І ступені |
У раённай канферэнцыі даследчых работ (далей - канферэнцыя) “Я – даследчык” па тэме “Мой пернатый друг ” вучаніца ІV «Б» класа Кудзеліч Карына. (Шуркала А.А.) |
Дыплом І ступені. |
У канферэнцыі “Адкрываючы свет – адкрываю сябе” прыняла. Лісавец Вольга, вучаніца ХІ“Б” класа з работай “Сучасныя прозвішчы аг. Альшаны”. Работа была выканана пад кіраўніцтвам настаўніцы беларускай мовы і літарауры Ралавай А.У. Даследчая работа Лісавец Вольгі. |
Дыплом I ступені ў раённай канферэнцыі Дыплом ІІ ступені ў вобласці і Дыплом ІІ ступені на рэспубліканскім узроўні даследчых работ. |
Раённы краязнаўчы конкурс “Неповторимый Столинский край, посвященный памяти М.В. Шелехова” работа “Педагагічная дынастыя майго класнага кіраўніка” Пасюка Анатоля і Быбы Наталлі VІІ “Б” клас (кіраўнік Мазоль Г.М.) . |
Дыплом І ступені |
Раённы конкурс тэатральнага фестываля вучняў І ступені адукацыі “Мы и сказки А.С. Пушкина” калектыў вучняў ІV кл. (кіраўнік Клочка Г.А.) |
Дыплом І ступені |
Фестываль тэатральных пастановак на замежнай мове пад кіраўніцтвам настаўнікаў англійскай мовы Клочка Г.А., Яцушкевіч Г.В. з пастаноўкай “Теремок”. |
Дыплом ІІ ступені |
Па выніках ІІ этапа рэспубліканскай алімпіяды па біялогіі ХІ клас па біялогіі ІХ клас па хіміі ХІ клас па грамадазнаўству ХІ клас |
Дыплом І ступені Дыплом ІІ ступені Дыплом ІІ ступені Дыплом ІІІ ступені |